Bal karnawałowy 2014

BAL PRZEBIERAŃCÓW 2014r.

14 lutego w naszej szkole odbył się bal przebierańców, gdzie hasłem przewodnim był motyw piracki. Wśród dzieci dominowały przebrania typowo pirackie niezwykle pomysłowe i oryginalne. W trakcie balu zorganizowano liczne konkurencje i zabawy, w tym wybór najciekawszego stroju, konkurs na projekt stroju pirata. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawie, a w przerwie czekała na nie kulinarna niespodzianka. Na koniec rozdano walentynkową pocztę.

bal35

Bal karnawałowy 2015

karnawal

Dnia 29 stycznia 2015r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców. W szkole miały zaszczyt gościć królewny, damy dworu, wróżki, rycerze,królowie, a nawet królewicz zamieniony w żabkę. Cała zabawa przebiegała pod hasłem: „Na zamku”. Wesołą zabawę zaczęto od wspólnego tańca w kole. Dzieciom umilały czas liczne zabawy i konkursy, które przygotowały nasze Panie Nauczycielki, tzn. nasze Panie Królewny. Wrażeń było co niemiara, a wszyscy uczestnicy balu wyśmienicie się bawili. W przerwie czekał na dzieci słodki poczęstunek. Dzieci przedszkolne i szkolne były bardzo zadowolone.

Święto Babci i Dziadka

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych babć i dziadków. W naszej szkole obchodziliśmy je uroczyście w piątek 17 stycznia. Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w programie artystycznym. Przedszkolaki wyrecytowały pięknie wierszyki życząc "dziadkom" dużo zdrowia i jeszcze wyższej emerytury oraz zaśpiewały piosenkę dedykowaną wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci z klas I-III wystąpiły w specjalnym "wydaniu familiady", której gośćmi byli dziadkowie i babcie. Nie obyło się bez gromkich braw i salw śmiechu. Po przedstawieniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty, a dyr. Anna Zieleniucha zaprosiła wszystkich do słodkiego poczęstunku. Po nim nastąpiła druga część uroczystości, a mianowicie konkursy i zabawy. Było opowiadanie bajek, konkursy taneczne, rozpoznawanie swoich wnuków po głosie, a także zgadywanie tytułów znanych piosenek. W ostatnim konkursie zwyciężyła drużyna babć, która otrzymała medale "odlotowych muzyków". Podczas wszystkich spotkania panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.

phoca thumb l bab10

Dni Europejskie

DNI EUROPEJSKIE 5-6 MAJA 2014r.

5 i 6 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dni Europejskie. W pierwszym dniu każda grupa przygotowała oraz zaprezentowała wraz z wychowawcami prezentacje dwóch wybranych krajów Europy. W drugim dniu natomiast uczniowie podzieleni na 3 drużyny zmagali się z quizem wiedzy o krajach UE z przerwami na degustację hiszpańskich mandarynek, francuskiego sera oraz włoskiego makaronu. Dzieci poprzez udział w zabawie utrwaliły sobie wiedzę na temat krajów Europy, w tym także i Polski.

phoca thumb l eur2

Dzień Babci i Dziadka 22.01.2015

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

babcia dziadek

22 stycznia obchodziliśmy w szkole i przedszkolu uroczysty "Dzień babci i

dziadka", w związku z tym wnuczęta przygotowały dla nich część

artystyczną, podczas której zaprezentowały się wszystkie grupy i klasy.

Nie brakowało wierszyków, piosenek i tańców, które były specjalnie

zadedykowane dla licznie przybyłych gości. Po występie dzieci wręczyły

swym kochanym babciom i dziadkom upominki. Nie jedna łezka zakręciła się

w oku. Po uroczystości odbyły się konkursy skierowane do dzieci i ich

dziadków, które przysporzyły wiele radości i uśmiechu. Dziękujemy za

przybycie i zapraszamy za rok.